Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 9 maja 2024, o 20:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2011, o 18:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13387
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1527
Otrzymał podziękowań: 2216
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
AndRand napisał(a):
przecież tam płytko na 2m

No właśnie...nie zauważyłem. :roll:


Załączniki:
niegocin1995.jpg
niegocin1995.jpg [ 71.47 KiB | Przeglądane 2948 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2011, o 19:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14019
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
W latach 80-tych będąc na obozie wędrownym nocowaliśmy na łące tuż przy ogrodzeniu stanicy AZS w Wilkasach, po jej południowej stronie. Ponieważ byłem tam z kwaterką wcześniej zapragnąłem popływać. Wlazłem do wody i szedłem, szedłem w głąb jeziora. Między mną, a brzegiem przepływały kajaki - ja zaś ciągle po pas w wodzie.
W końcu popluskałem się - bo nie chciało mi się sprawdzać jak daleko trzeba jeszcze iść aby stracić grunt pod nogami :lol:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2011, o 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13387
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1527
Otrzymał podziękowań: 2216
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Piotr K napisał(a):
ja zaś ciągle po pas w wodzie.

Piotr sam mówiłeś, że Ty wysoki jesteś...to co się dziwisz ? :D

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2011, o 08:00 

Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:52
Posty: 853
Podziękował : 21
Otrzymał podziękowań: 29
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Piotr K napisał(a):
W latach 80-tych będąc na obozie wędrownym nocowaliśmy na łące tuż przy ogrodzeniu stanicy AZS w Wilkasach, po jej południowej stronie. Ponieważ byłem tam z kwaterką wcześniej zapragnąłem popływać. Wlazłem do wody i szedłem, szedłem w głąb jeziora. Między mną, a brzegiem przepływały kajaki - ja zaś ciągle po pas w wodzie.
W końcu popluskałem się - bo nie chciało mi się sprawdzać jak daleko trzeba jeszcze iść aby stracić grunt pod nogami :lol:

a mnie się wydawało, ze z tej strony jest akurat głęboko - płycizna jest od wyspy do połowy jeziora i trochę dalej. Może to było na Śniardwach?


Na temat: nie dość że holowanie grzybka jest problematyczne to jeszcze bezsensowne, bo tak naprawdę nic nie daje. Panowie ratownicy ze swojego bezsensu działań się będą musieli wytłumaczyć.

_________________
Wodę jeziora pozorowała wielka szklana płyta. Powierzchnia szkła była twarda i lekko pomarszczona. Kiedy oddaliłem się na odległość jednego kilometra od brzegu w Pial Edin, dotarłem do krawędzi szkła. Począwszy od tego miejsca aż do brzegu pod Lesaiolą woda była prawdziwa.
Adam Snerg Wiśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2011, o 08:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
AndRand napisał(a):
dość że holowanie grzybka jest problematyczne to jeszcze bezsensowne, bo tak naprawdę nic nie daje. Panowie ratownicy ze swojego bezsensu działań się będą musieli wytłumaczyć

Na Mazurach WOPR holował przewrócony jacht z matką i dzieckiem w środku. Akcja była skuteczna.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2011, o 08:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
AndRand napisał(a):
Na temat: nie dość że holowanie grzybka jest problematyczne to jeszcze bezsensowne, bo tak naprawdę nic nie daje. Panowie ratownicy ze swojego bezsensu działań się będą musieli wytłumaczyć.


Jakiego grzybka? Widziałeś zdjęcia?

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2011, o 08:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14019
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Opisane zdarzenie miało miejsce w sierpniu 1983 r. na zachodnim brzegu Niegocina. Nocowaliśmy na jakieś łące czy też polu namiotowym jeśli mnie pamięć nie zawodzi to faktycznie tuż za mariną. Następnego dnia maszerujac z całym obozem do Giżycka i dalej aż do Przerwanek nad Gołdopiwem mijałem AZS, a na skrzyżowaniu nieopodal (które jest teraz rondem) był/jest sklepik spożywczy, w którym kupiłem flachę mleka "prosto od krowy". Ponieważ mój żołądek nie był przyzwyczajony do takich luksusów - zasrałem krzaki wzdłuż Niegocina stamtąd aż do Giżycka :lol: :lol: :lol:
Próbowałem odszukać to miejsce na mapie sat - ale bez powodzenia.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 23:29 

Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:52
Posty: 853
Podziękował : 21
Otrzymał podziękowań: 29
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Cape napisał(a):
AndRand napisał(a):
dość że holowanie grzybka jest problematyczne to jeszcze bezsensowne, bo tak naprawdę nic nie daje. Panowie ratownicy ze swojego bezsensu działań się będą musieli wytłumaczyć

Na Mazurach WOPR holował przewrócony jacht z matką i dzieckiem w środku. Akcja była skuteczna.

A co daje przyholowanie grzybka do brzegu gdzie jest min. 5m głębokości?

_________________
Wodę jeziora pozorowała wielka szklana płyta. Powierzchnia szkła była twarda i lekko pomarszczona. Kiedy oddaliłem się na odległość jednego kilometra od brzegu w Pial Edin, dotarłem do krawędzi szkła. Począwszy od tego miejsca aż do brzegu pod Lesaiolą woda była prawdziwa.
Adam Snerg Wiśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2011, o 23:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10302
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Piotr K napisał(a):
Opisane zdarzenie miało miejsce w sierpniu 1983 r. na zachodnim brzegu Niegocina. Nocowaliśmy na jakieś łące czy też polu namiotowym jeśli mnie pamięć nie zawodzi to faktycznie tuż za mariną. Następnego dnia maszerujac z całym obozem do Giżycka i dalej aż do Przerwanek nad Gołdopiwem mijałem AZS, a na skrzyżowaniu nieopodal (które jest teraz rondem) był/jest sklepik spożywczy, w którym kupiłem flachę mleka "prosto od krowy". Ponieważ mój żołądek nie był przyzwyczajony do takich luksusów - zasrałem krzaki wzdłuż Niegocina stamtąd aż do Giżycka :lol: :lol: :lol:
Próbowałem odszukać to miejsce na mapie sat - ale bez powodzenia.

Przepiekna, poetyczna anegdota...
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2012, o 15:54 

Dołączył(a): 5 lip 2012, o 19:05
Posty: 119
Podziękował : 25
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: karta kajakowa
Żeglarze nie musieli utonąć. Zawinił strażak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL