Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 kwi 2024, o 04:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sty 2012, o 20:18 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2240
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 680
Uprawnienia żeglarskie: mam
Krzys napisał(a):
Wiem, trzeba mieć marzenia, ale 95% ( tu można wstawić dowolną wartość bliską 100%) i tak tych marzeń nie zrealizuje ( bo koszy, bo rodzina, bo praca etc).

Ketiw napisał(a):
Ten sezon Grecja. Za rok - Sardynia ,Korsyka i Baleary . W następnym roku Kanary.
W 2015 mam nadzieję dotrzeć na Martynikę.

To mnie właśnie zastanawia - po co wyznaczać sobie cele, które dla większości z nas i tak są nieosiągalne, ze względu na czas, rodzinę czy koszty. Nie lepiej pływać tak, jak Ketiw?

IMO łatwiej i taniej zorganizować sobie półroczny wypad za Atlantyk, pobujać się po ciepłych wodach, zwiedzić pół świata, zebrać doświadczenie i przeżyć przygodę życia ;-)
A później, jak starczy siły i pieniędzy, druga połówka globusa...

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2012, o 21:25 

Dołączył(a): 25 sty 2012, o 21:30
Posty: 8
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: szczur lądowy
noone;To mnie właśnie zastanawia - po co wyznaczać sobie cele, które dla większości z nas i tak są nieosiągalne, ze względu na czas, rodzinę czy koszty. Nie lepiej pływać tak, jak Ketiw?
Jeden woli rybki drugi woli pipki.Nie każdy ma kredyt na 30lat i pięcioro dzieci na koncie.Starej stawiam ultimatum albo płynie zemną albo nie, wybór należy do niej.Tak apropo,za osiem lat będę miał wolne dwie koje jakby co to walcie śmiało naraaaaa. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2012, o 23:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2011, o 21:44
Posty: 299
Podziękował : 69
Otrzymał podziękowań: 43
Uprawnienia żeglarskie: pasażerka
majc77 napisał(a):
Starej stawiam ultimatum albo płynie zemną albo nie, wybór należy do niej.
He he he , żeby nie okazało się, że: "krowa która dużo ryczy mało mleka daje" :lol:

_________________
Pozdrawiam, Małgosia
s/y White Phoenix

"Najczęściej, nie tyle trzeba zmieniać samą sytuację, ile sposób jej doświadczania" Sensei Sunya



Za ten post autor Gąsia otrzymał podziękowanie od: Micubiszi
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2012, o 00:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2010, o 18:50
Posty: 80
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie powiem
"... pani zaś cichą stać mi się może przystanią, bynajmniej, przystanią..."

http://krzysztofwic.wrzuta.pl/audio/aNGgF2PcLmK/wojciech_mlynarski._bynajmniej

PS. Korzystajcie z linku póki można!!!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

I jeszcze cytat z filmu "Wolność według Marcela Bardiaux" (reżyseria: Andrzej Radomiński):

"Nie, ja nie marzę. Oczywiście myślę o tym co będę robił w przyszłości, ale to nie są marzenia, to raczej planowanie rzeczywistości. To nie to samo. Na ogół, jeśli ludzie marzą, to o rzeczach, których nigdy nie zrobią, i te marzenia są dla nich jakby pociechą...."

A od siebie nic nie powiem ;P

_________________
Pozdrawiam
Marcin Rosłoński


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2012, o 08:35 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8830
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1918
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Krzys napisał(a):
A tak trochę przewrotnie pytam, to po co chcecie płynąc "dookoła" jak można "bezpośrednio" ;) . Tak dokładniej, to się zastanawiam czy nie bardziej realistyczne i ciekawe są przedsięwzięcia "celowe". Ktoś lubi ciepełko to Karaiby lub Polinezja, ktoś lubi "mrozik" to Grenlandia lub Antarktyda. Bo i po co się wynudzić na przeogromnym Pacyfiku, unikać piratów w Somalii, biurokrację w Panamie .
Wiem, trzeba mieć marzenia, ale 95% ( tu można wstawić dowolną wartość bliską 100%) i tak tych marzeń nie zrealizuje ( bo koszy, bo rodzina, bo praca etc).


Bardzo trafna uwaga :) Ja sie dookola swiata nie wybieram. Wystarcylo by mi szlakiemm emerytow na zime na Karaiby a na lato na Srodziemne tak jak setki zalog robia co roku :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2012, o 12:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 20:31
Posty: 268
Lokalizacja: Topola Mała
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 52
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
M@rek napisał(a):

na zime na Karaiby a na lato na Środziemne tak jak setki zalog robia co roku :)

Noooo, dobrze kombinujesz. Ja mam nawet pomysła . Mój jacht będzie stał na Karaibach , a drugi zaprzyjaźniony na Śródziemnym i będziemy się wymieniać.
Ale to jest scenariusz docelowy. Po drodze warto by zapłynąć na Jakieś tam Tahiti czy na Wielką Rafę.

_________________
Pozdrawiam
Witek
'odwierty do pomp ciepła'


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2012, o 13:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 08:07
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: kj
M@rek napisał(a):
Krzys napisał(a):
A tak trochę przewrotnie pytam, to po co chcecie płynąc "dookoła" jak można "bezpośrednio" ;) . Tak dokładniej, to się zastanawiam czy nie bardziej realistyczne i ciekawe są przedsięwzięcia "celowe". Ktoś lubi ciepełko to Karaiby lub Polinezja, ktoś lubi "mrozik" to Grenlandia lub Antarktyda. Bo i po co się wynudzić na przeogromnym Pacyfiku, unikać piratów w Somalii, biurokrację w Panamie .
Wiem, trzeba mieć marzenia, ale 95% ( tu można wstawić dowolną wartość bliską 100%) i tak tych marzeń nie zrealizuje ( bo koszy, bo rodzina, bo praca etc).


Bardzo trafna uwaga :) Ja sie dookola swiata nie wybieram. Wystarcylo by mi szlakiemm emerytow na zime na Karaiby a na lato na Srodziemne tak jak setki zalog robia co roku :)

....a ja chciałbym zahaczyć o Galapagos, Pitcairn, Tokelau, Samoa, Nową Zelandię i Tasmanię..... Malediwy, Mauritius.... i kilka innych miejsc po drodze... :)

_________________
Piotr "Kefas" Gryko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 sty 2012, o 14:14 

Dołączył(a): 1 sty 2010, o 23:19
Posty: 229
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Jak to było w jakimś filmie czy kawale:
- Chciałbym jeszcze raz być ..... (tu wpisać dowolne miejsce).
- A co już tam byłeś?
- Nie, ale już raz chciałem!!! :D

pozdrawiam

_________________
Maciek Pachla
----------------------------------------------------------------------------------
"Zawsze odkładaj do jutra to, co jutro możesz odłożyć do, powiedzmy, przyszłego roku" TP

https://www.facebook.com/SifuAspera/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2012, o 09:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
noone napisał(a):
łatwiej i taniej zorganizować sobie półroczny wypad za Atlantyk, pobujać się po ciepłych wodach, zwiedzić pół świata, zebrać doświadczenie i przeżyć przygodę życia A później, jak starczy siły i pieniędzy, druga połówka globusa...

Można też inaczej.
Co prawda nie jest to przedsięwzięcie czysto żeglarskie ale wielce interesujące
http://www.globuswgarsci.com/planowana- ... s-w-garsci

_________________
Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lut 2012, o 13:44 

Dołączył(a): 7 lis 2011, o 14:06
Posty: 46
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Skipper
Dobra ja tez plyne :) Mam Bruce Roberts 41 ktory wlasnie przechodzi kapitalke..wyruszam z UK (jak narazie jest nas troje) kolo Lipca/Sierpnia, uderzamy w strone Kanarow, potem Atlantyk przez Grudzien i dalej obaczym

Budzet nie jest wielki...wydaje nam sie ze mamy na jakis rok a po drodze bedziem cos dorabiac itd..2woch znas nurkuje (divemasters), dziewucha jest krawcowa (i wlasnie uczy sie szyc zagle) takze moze cos uskrobiemy po drodze tez

Ale najpierw trza naprawic 'Rudego' (bo jest zbudowany jak czolg lol)

_________________
strona: www.divesailfish.com
blog: albayacht.wordpress.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL