Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 4 maja 2024, o 05:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sie 2010, o 19:41 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
[Maar] Wydzieliłem z wątku w "Forumowy rejs 2011"

Marku kochany...

po pierwsze primo - trauma dotyczny ludzi na rejsie i tego,że pomimo,że rejs był organizowany przez znajomych dla znajomych,ale z braku ekipy(ciąże,bark urlopów etc) zabrac musieliśmy tzw. "obcych".Mimo,że rejs zrobiony był po kosztach i oddaliśmy załodze pozostałą kasę 300-700zł w zależnosci od etapu,zostałam nazwana złodziejem i zmieszana z błotem,podobnie kapitan ("po co kupowal tyle map?przeciez powinien miec własne") a nawet biedny poczciwy Bies("ten jacht nie nadaje się do niczego i panuje i w nim atmosfera pleśni"), oczywiście przeloty były za długie i pogoda nie taka... IIgi oficer zły bo jedzenie tez nie takie... . Nie będę wdawac się w szczegóły,ale jestem delikatnie mówiąc załamana,biorąc pod uwagę fakt ile czasu spędziłam na organizacji rejsu i zwiedzania Islandii... zafundowałam sobie zmarnowane wakacje,za własne pieniądze i czas. Jedyne co mnie pociesza to to ,że większości załogi rejs pasował i co widzieliśmy to nasze. Sory za wywnętrzanie się ale 1 raz mi sie coś takiego zdażyło i jestem lekko straumatyzowana:(.

I nie 17sty ślado-śmiały tylko babski rejs ;).

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 19:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Leszczyna napisał(a):
po pierwsze primo - trauma dotyczny ludzi na rejsie

Leszczyna napisał(a):
Mimo,że rejs zrobiony był po kosztach

Leszczyna napisał(a):
a nawet biedny poczciwy Bies

Leszczyna napisał(a):
Nie będę wdawac się w szczegóły,ale jestem delikatnie mówiąc załamana,biorąc pod uwagę fakt ile czasu spędziłam na organizacji rejsu

No cóż, rzucanie pereł przed świnie...Chyba fabrykę takich pereł zbuduję. :evil:

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 19:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Leszczyna napisał(a):
Marku kochany...
po pierwsze primo - trauma dotyczny ludzi na rejsie i tego,że pomimo,że rejs był organizowany przez znajomych dla znajomych,ale z braku ekipy(ciąże,bark urlopów etc) zabrac musieliśmy tzw. "obcych".Mimo,że rejs zrobiony był po kosztach i oddaliśmy załodze pozostałą kasę 300-700zł w zależnosci od etapu,zostałam nazwana złodziejem i zmieszana z błotem,podobnie kapitan ("po co kupowal tyle map?przeciez powinien miec własne") a nawet biedny poczciwy Bies("ten jacht nie nadaje się do niczego i panuje i w nim atmosfera pleśni"), oczywiście przeloty były za długie i pogoda nie taka... IIgi oficer zły bo jedzenie tez nie takie... . Nie będę wdawac się w szczegóły,ale jestem delikatnie mówiąc załamana,biorąc pod uwagę fakt ile czasu spędziłam na organizacji rejsu i zwiedzania Islandii... zafundowałam sobie zmarnowane wakacje,za własne pieniądze i czas. Jedyne co mnie pociesza to to ,że większości załogi rejs pasował i co widzieliśmy to nasze. Sory za wywnętrzanie się ale 1 raz mi sie coś takiego zdażyło i jestem lekko straumatyzowana:(.


Nie ma co się przejmować, też się z tym spotkałam, im bardziej się starasz tym więcej ludzie mają pretensji i atakują kapitana za wszystko...
Ja nie wiem skąd się to bierze ale to jakaś prawidłowość jest.
Wiem że łatwo powiedzieć bo kurde nawet ja wiem ile planowałaś ten rejs i wiesz mi że gdybym tych ludzi spotkała to już bym im powiedziała co trzeba. No ale nie smutaj się! szkoda nerwów...

Na pocieszenie Ci powiem ze są normalni ludzie (bo i ja już zaczęłam w to wątpić w pewnym momencie). Na ostatnim rejsie wydaliśmy 1,5 tysiąca na mapy bo nic nie było i kurcze tyle radości nam one sprawiły że je w końcu mamy je że szok... wszyscy cieszyli się jak małe dzieci i wiesz mi że bynajmniej nikt do nikogo nie miał pretensji.:)

ZAKAZ smutania się!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 19:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2010, o 10:31
Posty: 1219
Podziękował : 183
Otrzymał podziękowań: 266
Uprawnienia żeglarskie: st. jach.
Leszczyna nie ty jedna :D (ja od teraz sprawdzam paszporty bo jak z Altraichu to już wiem że coś nie tak:)

Maar masz absolutną rację :D Tromso jest znacznie lepiej skomunikowane :D
Nie się podoba 18a i 18b jeśli chodzi o "Śladami Śmiałego" :D ale to dopiero 2012 :d

Ja o tym Sicbergenie mówię całkiem poważnie :D

_________________
marek48100 napisał(a):
Gdybym miał cokolwiek do powiedzenia to zrobiłbym Cię prezesem "ludzi pozytywnie zakręconych"!! ;)
marek


Bobrowe Żeremia
https://www.facebook.com/BobroweZeremia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 20:31 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Co ty masz z tym Altreichem?

W ogóle to Marek skasuj ten temat...co nie warto:/.

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 20:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17310
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2178
Otrzymał podziękowań: 3593
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Leszczyna napisał(a):
ten jacht nie nadaje się do niczego
Takie coś to z reguły się słyszy w rejsach o długości powyżej 1000 Nm i to zwykle pod koniec :-)
Gdy się takiego kolesia zapyta "a to, że bezpiecznie się tu znalazłeś?" nie robi na nim wrażenia - jacht jest do nosa i już!

Najsmutniej, gdy tak mówią znajomi, ludzie z dużym doświadczeniem. Czasami marzy mi się taki rejs całkowicie z łapanki - chociaż nie będzie przykro słuchać narzekań.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 20:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Maar napisał(a):
Czasami marzy mi się taki rejs całkowicie z łapanki - chociaż nie będzie przykro słuchać narzekań.

Oj wierz mi że byłoby Ci przykro. Trochę Cię znam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 20:47 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Niezadowoleni byli "obcy" a główną"akcję" zrobił koles co 1 raz był na morzu... .Biorę na to poprawkę,ale co z tego?

*****

Maarek zerknij na PW

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 20:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2006, o 15:44
Posty: 307
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz lodowy
Leszczyna napisał(a):

Sorry za wywnętrzanie się ale 1 raz mi się coś takiego zdarzyło i jestem lekko straumatyzowana:(.



Nie przejmuj się.Dupy dowieźli,powinni być szczęśliwi.Nic Ci zarzucić nie mogą.Następnym razem płyń z żeglarzami.Ja zanim kogoś wezmę na morze to najpierw przetestuję go na naszych Mazurach,jak się nie będzie bał,to jest szansa, że tam też.

_________________
Jurek
.....kiedy dogmat zakrada się do umysłu, ustaje wszelka aktywność intelektualna.


http://zagle.mazury.info


Ostatnio edytowano 29 sie 2010, o 20:54 przez pa20jb, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 20:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Leszczyna napisał(a):
a główną"akcję" zrobił koles co 1 raz był na morzu

Po prostu się pomylił, powinien zacząć od Chorwacji.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 21:02 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Pogadajmy o sprawach formalnych.
Załatwiłam alkohol ( taniej niż cena sugerowana przez producenta),sprawa była po znajomosciach wiec nie mam na to faktury. Teraz Ci niezadowoleni załoganci(przez których alkoholizm mielismy spore problemy w porcie z wożeniem do szpitala na koszt całej załogi włącznie)twierdzą,że skoro nie mam na to kwitów to mam im oddac kasę za ten alkohol :/ wg standardowych cen.
To chyba lekkie przegiecie?

*****

Podobno jeżeli nie mam na to rachunku to dla USu wystrczy oswiadczenie,byle ceny były zgodne z rynkowymi,ktos wie czy to prawda?

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 21:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17310
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2178
Otrzymał podziękowań: 3593
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Leszczyna napisał(a):
To chyba lekkie przegiecie?
Chyba nie lekkie :-(

Leszczyna napisał(a):
spore problemy w porcie z wożeniem do szpitala na koszt całej załogi
A nie myślałaś, żeby ich obciążyć teraz kosztami tego transportu medycznego?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 21:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2010, o 10:31
Posty: 1219
Podziękował : 183
Otrzymał podziękowań: 266
Uprawnienia żeglarskie: st. jach.
Leszczyna
Cytuj:
Co ty masz z tym Altreichem?


Nie pytaj :D albo lepiej spytaj się Jberry'go on jest z Chorzowa to wszystko Ci wyjaśni ja jeszcze coś namieszam :D

_________________
marek48100 napisał(a):
Gdybym miał cokolwiek do powiedzenia to zrobiłbym Cię prezesem "ludzi pozytywnie zakręconych"!! ;)
marek


Bobrowe Żeremia
https://www.facebook.com/BobroweZeremia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 21:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
a co tam się stało? że i karetka była....

kurde chyba mieliście naprawdę niezdrową atmosferę... ale żeby 1 osoba tak namieszała to aż dziwne....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 21:38 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Wiesz..jak się rozchodzi o kasę to wszyscy są niezadowoleni.

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
następnym razem mnie bierz :P ja tam zawsze jestem zadowolona:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 21:53 

Dołączył(a): 26 kwi 2009, o 13:13
Posty: 69
Lokalizacja: Schengen.
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
cape napisał(a):
Leszczyna napisał(a):
a główną"akcję" zrobił koles co 1 raz był na morzu

Po prostu się pomylił, powinien zacząć od Chorwacji.


Nie zakapowalem-mozesz jasniej? :?

to do Cape-a..

_________________
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 21:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Cape uważa że na Chorwacji byłoby łatwiej/milej/cieplej i przyjemniej i na pewno krótsze przeloty niż na Islandię :D w sam raz na pierwszy raz :) przynajmniej tak przypuszczam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2010, o 22:55 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
W każdym razie,lekcja z tego taka,żeby pływac ze znajomymi :).
Ale jeśli nie uda nam się zebrac wystarczającej załogi?Podpisywac umowę?Jeśli tak ,jak powinna taka umowa wyglądac?Podpisywaliście kiedys cos takiego?

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 05:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Leszczyna, lekcja z tego jest taka, żeby nie brac do głowy. Olej idiotów i tyle, tylko zanotuj sobie nazwiska, żeby ich czasem nie wziąć na następny rejsy. Malkontenci znajdą sie zawsze. Najlepsza recepta na takich to "odbyj sam ze sobą stosunek płciowy" w języku rynsztokowym :D
A jak buc ma jakieś problemy powazniejsze, to zaproponowałbym mu spotkanie w sądzie. Gwarantuje, że nie złoży pozwu :)

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 07:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Katrine napisał(a):
Cape uważa że na Chorwacji byłoby łatwiej/milej/cieplej i przyjemniej i na pewno krótsze przeloty niż na Islandię :D w sam raz na pierwszy raz :) przynajmniej tak przypuszczam :)

Dokładnie tak, skoro czlowiek był po raz pierwszy na morzu, to rejs z Islandii do GB był dla niego dużym zaskoczeniem. Długość przelotów, warunki na morzu i jachcie itp.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 08:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17310
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2178
Otrzymał podziękowań: 3593
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
cape napisał(a):
Dokładnie tak, skoro czlowiek był po raz pierwszy na morzu, to rejs z Islandii do GB był dla niego dużym zaskoczeniem. Długość przelotów, warunki na morzu i jachcie itp.
Abstrahując od rejsu Leszczynki, to IMHO jest (i co najgorsze powiększa się) grupa ludzi, którzy zawsze będą narzekali.

Na ciepłych wodach byłoby im za duszno a spanie w przechyle w dwuosobowej koi mogłoby doprowadzić do przerwania rejsu ;-) Ja takich pacanów roboczo nazywam "roszczeniowcami" i na takich roszczeniowców nie ma sposobu, żeby nie wiem co!

Poza roszczeniowcami jest też grupa ludzi traktujących jacht jak domek letniskowy.
Do domku, na wczasy przyjeżdża się, ale nie wykonuje się żadnych czynności żeby on stał - jest to jakby naturalne. Natomiast na jachcie - w szczególności na niedoinwestowanym jachcie wyprawowym w niebagatelnym rejsie - prac potrzebnych do tego, żeby on stał (czyt. płynął :-) ) jest dość dużo i samo patrzenie przez takiego człowieka na to, że coś trzeba poprawić już napawa go obrzydzeniem.

Chyba będzie potrzeba kilku lat, może jakieś przemiany pokoleniowej i sprawa się unormuje. Ludzie zrozumieją, że żeglarstwo nie jedno ma imię i to co jest normalne w rejsie pt. "płyńmy do portu, zjadłbym coś z grilla" różni się zasadniczo od rejsu "jeszcze trzy dni i zobaczymy ląd".

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 09:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
skipbulba napisał(a):
Leszczyna, lekcja z tego jest taka, żeby nie brac do głowy. Olej idiotów i tyle,


Tylko, że ci "idioci" mają roszczenia finansowe, jak zrozumiałem, i tu może być ból:-(

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 09:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 15:07
Posty: 4811
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Jurku,
nie wiem, nigdy się nie spotkałem z taką sytuacją, ale z tego co zrozumiałem Leszczyna ma papiery w porządku, więc niech se idą do sądu. Osobiście nie wierzę, zeby poszli. Najwyżej więcej z Leszczyną nie popłyną, z czego, jak rozumiem, Leszczyna dramatu robic nie będzie :D

PS. kwestia braku paragonów czy faktur na gorzałę to raczej żart niż powód dla sądu. (tak mi się wydaje).

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 10:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
skipbulba napisał(a):
PS. kwestia braku paragonów czy faktur na gorzałę to raczej żart niż powód dla sądu. (tak mi się wydaje).


A tak na marginesie zauważyłem, że kupowanie alkoholu z kasy jachtowej to jest proszenie się o kłopoty... Oczywiście rozumiem, alkohol nazwijmy to "reprezentacyjny" ale nic ponadto...

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 11:05 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Alkoholu dużo nie było bo to 20piw/3tyg na osobę i po litrze na port ;).Bidnie...;).

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 13:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sie 2010, o 13:25
Posty: 121
Lokalizacja: Oświęcim
Podziękował : 46
Otrzymał podziękowań: 6
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witaj Leszczyna,

przeczytałem Twoje rozterki odnośnie feralnego i jakby nie było mało przyjemnego rejsu,
czasem to człowiek się zastanawia że ten bezmiar ludzkiej głupoty, chamstwa,
i szerząca się nacja malkontentów która rośnie w zastraszającym tępię, która
nas zalewa jest nie do zatrzymania...
i nie wiele może zdziałać by to powstrzymać ale mimo wszystko swoim postępowaniem potrafimy
zdziałać wiele i sprawić że nawet we sytuacji gdy robią się kwasy przez takich oszołomów,
to można choć spróbować to wyeliminować i sprawić, że będzie fajnie... II oficer z tego
piszesz to jakiś arystokrata...
ale tak jak opowiedziałaś to fajnie, że choć część załogi byłą zadowolona i doceniła Twoje starania
szkoda że Ty sama osobiście nie czujesz pełnej satysfakcji, wiesz to jest tak jak tu
w wypowiedziach do Twoich dywagacji na temat rejsu im bardziej się starasz,
im wyższą poprzeczkę stawia sobie by inni byli zadowoleni tym bardziej wszystko spali na
panewce, choć oczywiście nie zawsze...etc...

plany nie wypaliły też dlatego że część osób "znajomych" się wykruszyła, sprawy osobiste,
być może jeśli wypłynęlibyście w takim teamie jak było planowane, to może tak dla
Ciebie przykra sytuacja nie miała by miejsca, a rejs stałby się tym niezapomnianym,
a tak użeraliście się z fochami i niezadowoleniem obcej części załogi, która jak widać
jest spod znaku "wątróbki i winogronka"....
choć przecież nieraz ludzie nie znają się, poznają się w porcie, a czasem jest tak
że i widzisz kogoś i masz wrażenie, że znacie się od zawsze, choć jesteś cie dla siebie
obcymi ludźmi...

...miej zawsze w pamięci i we wspominaniach te najpiękniejsze chwile tego rejsu, pewnie było
ich niewiele, ale na pewno były, to z czego się cieszyliście, fascynowaliście to co zobaczyliście
jak to powiedziałaś jest Wasze...

na słowa pocieszenia powiem Ci że chciałbym być w teamie rejsu, który organizowałaś,
zaszczytem byłoby płynąć z osobą dzięki, której rejs byłby na pewno pełen wspaniałych
przeżyć, wszystko było by dopięte na przysłowiowy ostatni guzik, jesteś zaiste osobą
rzetelną, której zależy, a to że się przejmujesz zdradza Cie, że jesteś dobrą osobą,
subtelną, przejmującą się nawet o najdrobniejszy szczegół, szkoda tylko,
że sama nie odczułaś tej ekspresji rejsowych uniesień i piękna tych
cudownych chwil jakie można spędzić na wodzie i pod żaglami, bo musiałaś się użerać
z niefortunnymi zachciankami. malkontenctwem i zfochowaną częścią załogi,....
której się wydaję, że płacą za rejs opłaciła hotel 10 gwiazdkowy
byłoby miło zawitać do portu... i w pełni wdzięczności podziękować Ci za wspaniale
zorganizowaną przygodę i spotkać się znów płynąc gdzieś ku nowym wyzwaniom,
kosztując z tego co przyroda daje nam najpiękniejszego...

i jak to wielu już tutaj napisało jest to swoistego rodzaju lekcja i sygnał by w przyszłości,
nie popełnić błędów, by może zwrócić szczególnie uwagę na profil osoby
z którą ma się płynąć, być może podpisanie umowy, lista obowiązków, etc
i nie ma znaczenia że to będzie Chorwacja, Islandia, Polska czy może Wyspy Wielkanocne ;)
jak załoga stworzy świetną atmosferę to nic nie będzie straszne i wszyscy wrócą pełni ekscytujących i niebagatelnych opowieści ze wspaniałego rejsu jaki przeżyli
i będą się chwalić jak było przyjemnie fascynująco etc....

i myślę że roszczeniową załogą domagającą się rekompensaty nie ma co się przejmować...
i tak nie pójdą nigdzie, po pierwsze nie ma miejsce sytuacja gdzie wszyscy są niezadowoleni,
lecz tylko grupa rozbrykanych arystokratów... po drugie nawet jeśli
by się odważyli to nie masz się czego bać bo z Twojej strony jak mniemam wszystko zostało
zapewnione czego świadkami są Ci którzy ze rejsu wrócili zadowoleni nieprawdaż ;)

POZDRAWIAM Wszystkich życząc miłego popołudnia, choć dzisiaj pogoda nas nie rozpieszcza
a Tobie szanowna Leszczyno mniej przejmowania się, mnóstwa optymizmu
i przede wszystkim by kolejna ekipa była tą która sprawi Ci zadowolenie, gdy będziesz
słyszała ten ogrom podziękowań wracając z kolejnego rejsu :wink:

_________________
Pozdrawiam - Tomasz
...marzenia nie może nic ograniczyć, a tylko wielkość włożonego wysiłku sprawia,
czy pomysł udaje się w końcu zrealizować...



Za ten post autor trym.art otrzymał podziękowanie od: Juras
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 15:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2010, o 11:06
Posty: 471
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 58
Uprawnienia żeglarskie: st.j
trym.art napisał(a):
Witaj Leszczyna,

przeczytałem Twoje rozterki odnośnie feralnego i jakby nie było mało przyjemnego rejsu,
czasem to człowiek się zastanawia że ten bezmiar ludzkiej głupoty, chamstwa,
i szerząca się nacja malkontentów która rośnie w zastraszającym tępię, która
nas zalewa jest nie do zatrzymania...
i nie wiele może zdziałać by to powstrzymać ale mimo wszystko swoim postępowaniem potrafimy
zdziałać wiele i sprawić że nawet we sytuacji gdy robią się kwasy przez takich oszołomów,
to można choć spróbować to wyeliminować i sprawić, że będzie fajnie... II oficer z tego
piszesz to jakiś arystokrata...
ale tak jak opowiedziałaś to fajnie, że choć część załogi byłą zadowolona i doceniła Twoje starania
szkoda że Ty sama osobiście nie czujesz pełnej satysfakcji, wiesz to jest tak jak tu
w wypowiedziach do Twoich dywagacji na temat rejsu im bardziej się starasz,
im wyższą poprzeczkę stawia sobie by inni byli zadowoleni tym bardziej wszystko spali na
panewce, choć oczywiście nie zawsze...etc...

plany nie wypaliły też dlatego że część osób "znajomych" się wykruszyła, sprawy osobiste,
być może jeśli wypłynęlibyście w takim teamie jak było planowane, to może tak dla
Ciebie przykra sytuacja nie miała by miejsca, a rejs stałby się tym niezapomnianym,
a tak użeraliście się z fochami i niezadowoleniem obcej części załogi, która jak widać
jest spod znaku "wątróbki i winogronka"....
choć przecież nieraz ludzie nie znają się, poznają się w porcie, a czasem jest tak
że i widzisz kogoś i masz wrażenie, że znacie się od zawsze, choć jesteś cie dla siebie
obcymi ludźmi...

...miej zawsze w pamięci i we wspominaniach te najpiękniejsze chwile tego rejsu, pewnie było
ich niewiele, ale na pewno były, to z czego się cieszyliście, fascynowaliście to co zobaczyliście
jak to powiedziałaś jest Wasze...

na słowa pocieszenia powiem Ci że chciałbym być w teamie rejsu, który organizowałaś,
zaszczytem byłoby płynąć z osobą dzięki, której rejs byłby na pewno pełen wspaniałych
przeżyć, wszystko było by dopięte na przysłowiowy ostatni guzik, jesteś zaiste osobą
rzetelną, której zależy, a to że się przejmujesz zdradza Cie, że jesteś dobrą osobą,
subtelną, przejmującą się nawet o najdrobniejszy szczegół, szkoda tylko,
że sama nie odczułaś tej ekspresji rejsowych uniesień i piękna tych
cudownych chwil jakie można spędzić na wodzie i pod żaglami, bo musiałaś się użerać
z niefortunnymi zachciankami. malkontenctwem i zfochowaną częścią załogi,....
której się wydaję, że płacą za rejs opłaciła hotel 10 gwiazdkowy
byłoby miło zawitać do portu... i w pełni wdzięczności podziękować Ci za wspaniale
zorganizowaną przygodę i spotkać się znów płynąc gdzieś ku nowym wyzwaniom,
kosztując z tego co przyroda daje nam najpiękniejszego...

i jak to wielu już tutaj napisało jest to swoistego rodzaju lekcja i sygnał by w przyszłości,
nie popełnić błędów, by może zwrócić szczególnie uwagę na profil osoby
z którą ma się płynąć, być może podpisanie umowy, lista obowiązków, etc
i nie ma znaczenia że to będzie Chorwacja, Islandia, Polska czy może Wyspy Wielkanocne ;)
jak załoga stworzy świetną atmosferę to nic nie będzie straszne i wszyscy wrócą pełni ekscytujących i niebagatelnych opowieści ze wspaniałego rejsu jaki przeżyli
i będą się chwalić jak było przyjemnie fascynująco etc....

i myślę że roszczeniową załogą domagającą się rekompensaty nie ma co się przejmować...
i tak nie pójdą nigdzie, po pierwsze nie ma miejsce sytuacja gdzie wszyscy są niezadowoleni,
lecz tylko grupa rozbrykanych arystokratów... po drugie nawet jeśli
by się odważyli to nie masz się czego bać bo z Twojej strony jak mniemam wszystko zostało
zapewnione czego świadkami są Ci którzy ze rejsu wrócili zadowoleni nieprawdaż ;)

POZDRAWIAM Wszystkich życząc miłego popołudnia, choć dzisiaj pogoda nas nie rozpieszcza
a Tobie szanowna Leszczyno mniej przejmowania się, mnóstwa optymizmu
i przede wszystkim by kolejna ekipa była tą która sprawi Ci zadowolenie, gdy będziesz
słyszała ten ogrom podziękowań wracając z kolejnego rejsu :wink:

viewtopic.php?f=3&t=5017
pod tym adresem dawno temu coś napisałem na temat psucia rejsu. Jak organizuje rejs, drukuję i rozdaję w celu przemyśleń. Trochę pomaga - polecam.

_________________
Pozdrawiam
Zbigniew Klimczak
http://www.przewodnikzeglarski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14013
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2014
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Za starych dobrych czasów strąconoby takiego malkontetna z deski :lol:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2010, o 17:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2006, o 20:35
Posty: 844
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 47
Leszczyna myślę, że powinnaś wszystkim mędzącym zanucić refren niniejszej "pieśni" http://www.martinlechowicz.com/?p=song&song=9&cat=2


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL